Volg mij

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
Home
Wouter Raskin

Main navigation

  • Home
  • Over Wouter
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Wouter
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Contact

Volg mij

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Wouter Raskin

Wouter Raskin

Kamerlid

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • Station van Hasselt moet na de zomer afgewerkt zijn
Lees voor

Station van Hasselt moet na de zomer afgewerkt zijn

Gepubliceerd op donderdag 3 april 2025

Na de zomer moeten de renovatiewerken aan het station van Hasselt eindelijk afgerond zijn. De perrons zullen vanaf volgende week weer allemaal bereikbaar zijn. Dat heeft mobiliteitsminister Jean-Luc Crucke (Les Engagés) gisteren in de Kamer gezegd.

Het station van Hasselt heeft er al een lange lijdensweg opzitten, maar nu lijkt er dan toch een ­einde te komen aan de renovatie die in 2019 startte. Dat kondigde minister Jean-Luc Crucke (Les Engagés), bevoegd voor mobiliteit, in de Kamer aan. “Het ­renovatieproject bevindt zich in de laatste fase. Perron 2 en 3 gaan in dienst op 7 april. De resterende werken, waaronder de renovatie van de onderdoorgang en de ­uitgang Runkst inclusief toegangslift, worden na de zomer afgerond. Daarna zal het station van Hasselt volledig autonoom toegankelijk zijn voor personen met een beperkte mobiliteit.”

Broodnodig

Crucke reageerde hiermee op vragen van Kamerleden Frank Troosters (Vlaams Belang), zelf Hasselaar, en Wouter Raskin (N-VA) uit ­Bilzen-Hoeselt. Die wilden wel eens weten hoe het met de broodnodige renovatie zat ­nadat deze krant aan het licht bracht dat de nieuwe tegels op de vernieuwde perrons al op verschillende plaatsen loskwamen. “Dit is een zeer belangrijk dossier”, zei Raskin. “Jaren hebben we gewacht in de hoofdstad van onze provincie om van de NMBS middelen te krijgen voor de renovatie van het station. En nu het einde van de werken eindelijk in zicht komt, blijken er nieuwe ­tegels al aan een opknapbeurt toe te zijn. We worden daar ­geconfronteerd met ronduit ­gevaarlijke situaties.”

Waar ligt het probleem, wilden de Limburgse parlementairen weten. En zeker ook: wie gaat dat betalen? Was het nu een productiefout of fout gekozen tegels? Crucke: “De problemen zijn veroorzaakt door een fabricagefout in een of meerdere loten van de geleverde tegels. Dezelfde tegels, zonder fabricagefout, zullen ook gebruikt worden voor de ­resterende perrons. Dat heeft geen impact op de kosten of de ­timing voor de NMBS, de ver­vanging gebeurt op kosten van de aannemer en moet voltooid zijn tegen het einde van de ­werken.” Vreemd, vond Troosters: “Dat is wel anders dan wat er gecommuniceerd werd door de NMBS op sociale media aan ­klanten. Maar goed, we kunnen alleen maar hopen dat het zo snel ­mogelijk in orde komt.”

Bloed

Raskin sprak Crucke rechtstreeks aan: “Er waren ooit middelen voorzien om eindelijk te doen wat gedaan moest worden met het station van Hasselt. Maar toenmalig bevoegd minister ­Galant (MR) heeft het bord volledig leeg geveegd. Het heeft bloed, zweet en tranen gekost om toch aan voldoende middelen te ­komen om een renovatie uit te voeren. Dat was gigantisch ­nodig, het was een pure schande om onze provincie binnen te ­rijden. Iedereen die van buiten Limburg kwam en in Hasselt ­arriveerde, wilde zo snel mogelijk weer gaan lopen. Want die dachten dat heel Limburg er zo uitziet. Gelukkig hebben we het kunnen rechtzetten en hoor ik nu dat het project aan het einde van de zomer afgerond is."

 

Bron: Het Belang van Limburg © Mediahuis 2025





 

Lees hieronder verder
Station Hasselt
Onderwerpen
Spoor Limburg

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
Wouter Raskin

"Nog veel te veel zaken vallen tussen de plooien"

7 mei 2025
Lees meer
© Emy Elleboog

N-VA stuurt aan op centrale databank voor lokale verkeerscontroles

29 april 2025
Lees meer
(c) Thinkstock

Kampse laadkade heropgestart voor militair transport

27 maart 2025
Lees meer

Volg mij

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter

Wouter Raskin

  • Over Wouter Raskin
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Contact

Onderwerpen

  • Verkeersveiligheid
  • Spoor Limburg
  • Bilzen
  • Beliris
Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30